خرید پارچه مانتویی - راهنمایی برای خرید اینترنتی پارچه مانتو

خرید پارچه مانتویی - راهنمایی برای خرید اینترنتی پارچه مانتو

تقی پور
۲۲ اردیبهشت ۹۹

در کشور ما، مانتو یکی از پرکاربردترین البسه بانوان به حساب می آید و سهم عمده ای از بازار پوشاک کشور را به خود اختصاص داده است. تنوع بالای این محصول سبب شده تا انتخاب یک پارچه مانتویی مناسب کاری دشواری باشد. در این راهنما ما به شما نکاتی را خواهیم گفت تا بتوانید خرید اینترنتی پارچه مانتویی را با دفت بالاتری انجام دهید و تمام فاکتور های مد نظر خود را هنگام خرید پارچه مانتو در نظر بگیرید. در این مطلب ما به قیمت پارچه مانتویی، جنس پارچه مانتویی، انواع پارچه مانتویی(مانند پارچه مانتویی ساده و طرح دار) خواهیم پرداخت.

در چه فصلی اقدام به خرید پارچه مانتویی کنیم ؟

با توجه به اینکه مانتو از البسه هایی است که در تمام فصول کاربرد دارد و همیشه بر تن بانوان ایرانی است، بازار پارچه مانتویی همیشه داغ است. شاید از همین جهت نمیتوان فصل مناسبی را برای خرید پارچه مانتویی در نظر گرفت. اما شما همین الان می توانید خرید اینترنتی پارچه مانتویی را با قیمتی فوق العاده از سایت شهرپارچه انجام دهید و ضمن دریافت بهترین قیمت، پارچه مانتویی با کیفیتی را درب منزل تحویل بگیرید.

رقابت برای فروش پارچه مانتویی

بازار پر تلاطم پارچه مانتویی و حجم بالای تقاضا برای این پارچه، عرضه در این بازار را بسیار متنوع و گسترده کرده است. شما با گذراندن زمان کمی در بازار متوجه خواهید شد که انواع بسیارزی پارچه مانتویی وجود دارد که شما می تواند اقدام به خرید انها کنید. از یک سو طراحان پارچه مانتویی سعی می کنند تا با ارائه طرح های به روز نظر خریداران پاچه مانتویی را جلب کنند و از سوی دیگر تولید کنندگان سعی می کنند تا با ارائه با کیفیت پارچه مانتویی بتوانند فروش پارچه مانتویی خود را بالا ببرند. همچنین عمده فروشان پارچه مانتویی سعی می کنند تا با ایجاد یک بازار رقابتی، قیمت پارچه مانتویی را کنترل کنند و سهم خود را از این بازار بیشتر کنند

خرید اینترنتی پارچه مانتویی

در کنار این موراد، فروشگاه های آنلاین نیز شروع به فروش پارچه مانتویی در سبد کالایی خود کرده اند. مزیت پارچه فروشی های آنلاین را می تواند دوره از شلوغی بازار و توانایی مشاهده هزاران کالا در نظر گرفت. همچنین شما می توانند انواع پارچه مانتویی را صرف نظر از خرید همراه با تصاویر آنها ببینید و انتخاب شایسته تری داشته باشید. در فروشگاه ها شما می توانید پارچه مانتویی دانتل ، پارچه مانتویی کودری، پارچه مانتویی ساتن و پارچه مانتویی لینن را بیابید

فروشگاه شهرپارچه نیز پارچه های مناسب برای مانتو را ارائه می دهد. شما می توانید بهترین پارچه های برای مانتو را در شهرپارچه پیدا کنید و بهتری قیمت پارچه مانتویی را از شهرپارچه دریافت کنید.

انواع پارچه مانتویی

همانطور که اشاره شد، مانتو ها در تمام فصول سال مورد استفاده بانوان قرار می گیرند. در کنار آب و هوا در هر فصل، محیط استفاده پارچه مانتویی نیز نقش بسیاری در تعیین بهترین پارچه برای دوخت مانتو دارد.

به عنوان مثال شما نمی توانید پارچه ای که در محیط های آموزشی به تن می کنید را در یک مجلس عقد به بپوشید. این مانتو ها چه از نظر پارچه و چه از نظر دوخت با هم متفاوت هستند.

اگر بخواهیم دسته بندی عمومی ای از مانتو ها ارائه بدهیم، شاید موارد زیر بتواند پوشش دهنده انواع مانتو باشد.

 • مانتو ساده
 • مانتو اسپرت
 • مانتو مجلسی
 • مانتو اداری
 • مانتو فصلی
 • مانتو تحصیلی

توجه داشته باشید که در کنار جنس پارچه مناسب مانتویی که برای هر کاربرد متفاوت است، نوع دوخت، روش دوخت و کشور تولید کننده مانتو و .... اسامی این مانتو ها را متفاوت کرده است. برای اینکه با این اسامی آشنا شوید، نام برخی از این مانتو ها رایتان لیست کرده ایم

 • مانتو عبایی
 • مانتو جلو باز
 • مانتو انگلیسی
 • مانتو نخی
 • مانتو خفاشی
 • مانتو ونیسا
 • مانتو پشمی
 • مانتو بلوچ
 • مانتو کیموتو

چرا پارچه مانتو پر اهمیت است ؟

فرض کنید برای خرید پارچه به بازار رفته اید، چه چیزی شما را جذب یک مانتو خواهد کرد ؟ در ابتدا این پارچه مانتو است که شما را جذب خواهد کرد. طرح و رنگ یک مانتو می تواند کلید موفقیت فروش آن و یا بر عکس زمینه نخریدن ان کالا توسط مشتریان باشد. خریداران مانتو در ابتدا طرح و رنگ یک کار را می بینند و آن را می پسندند و سپس آن را پرو خواهند کرد. این موضوع برای جنس پارچه مانتویی نیز صادق است. شما زمانی که طرح و رنگ مانتو را بپسندید، خواهان این هستید که از جنس مطلوب آن اطمینان حاصل کنید و در صورتی که این اطمینان حاحص نشود و مانتو با پارچه بی کیفیتی دوخته شده باشد، شما اقدام به پرو و خرید آن مانتو نخواهید کرد. 

بهترین پارچه مانتو

به سراغ بحث اصلی این راهنما یعنی انتخاب بهترین پارچه مانتو می رسیم. ویژگی های یک پارچه می تواند تعیین کننده مناسب بودن یا نبودن یک پارچه برای دوخت مدلی خاص از مانتو باشد. با هم این ویژگی ها را بررسی خواهیم کرد.

کشسانی پارچه :

پارچه ها را میتواند به دو مدل کشسان و غیر کشسان تقسیم بندی کرد. پارچه های غیر کشسان معمولا برای دوخت مانتو مناسب تر هستند . یکی از ضعف های پارچه مانتویی کشی این است که بعد از شستشو ممکن است آب رفته و باعث تنگی مانتو شود.

حس پارچه:

خریداران برای اینکه یک پارچه یا یک مانتو دوخته شده با آن پارچه را بخرند، آن پارچه را لمس می کنند. اگر بعد از امس پارچه حس خوشایندی به طرف منتقل نشوند، خریدار از خرید آن کالا صرف نظر خواهد کرد. این مورد به خصوص در مورد مانتو بسیار مهم است.

چروک شدن پارچه

پارچه هایی که به سرعت چروک می شوند شاید مناسب یک مانتو روزانه نباشند و مناسب مانتو های مجلسی باشند. اینکه شما هر روز بخواهید مانتو بپوشید و مجبور باشید آن را قبل از پوشیدن اتو کنید کاری سخت است که مشغله فراوان دنیای امروز اجازه آن را به ما نمی دهد. ولی مانتو های مجلسی می توانند از پارچه های با چروک پذیری بالا باشند و کار اتو کردن آنها را به مراکز اتوبخار بسپارید

طرح و رنگ پارچه مانتویی

پارچه های مانتویی می توانند رنگی باشند و یا دارای طرح های خاص باشند. اگر شما به دنبال یک مانتو رسمی هستید، پارچه های ساده مناسب شما است. در محیط های اداری نیز بیشتر مانتو های مشکلی کاربرد دارد و مانتو های مجلسی، مانتو هایی هستند که می توانید از پارچه های خاص برای دوختشان استفاده کنید

جنس پارچه

جنس پارچه اعمیت بالایی در انتخاب پارچه مناسب مانتو دارد. اگر شما قصد خرید پارچه مانتویی را دارید باید بدانید که الیاف استفاده شده در پارچه مانتویی که می خرید از چه نوعی است.الیاف طبیعی و مصنوعی دو نوع الیافی هستند که در تولید پارچه ها از آنها استفاده می شوند. شما اگر به دنبال پارچه هایی با الیاف طبیعی هستید باید هزینه بیشتری انجام دهید. الباف طبیعی نیز خاصیت های خاص خود را دارند که به تفصیل در مقالات شهرپارچه به آنها اشاره شده است.

متراژ و عرض پارچه

بنا بر الگو ها متداول برای مانتو ها، دارا بودن عرض 150 سانتی متری می تواند به کاهش دور ریز پارچه کمک بسیاری کند. پارچه مانتویی معمولا در همین عرض عرضه می گردد.

اما در مورد متراژ باید گفت که دو واحد متداول در متراژ پارچه های مانتویی وجود دارد. اگر شما به سراغ خرید پارچه مانتویی خارجی بروید  با واحد یارد روبرو می شوید. یاد معادل 91.44 سانتی متر می باشد که البته به دلیل سادگی در محاسبه اکثرا برابر 90 سانتی متر در نظر گرفته می شوند و هر رول پارچه مانتویی خارجی نیز برابر 50 یارد می باشد.

کیفیت پارچه

کیفیت پارچه اولین بازیگر در موفقیت محصول شما است. خریدارانی که قصد خرید پارچه مانتویی را دارند، کیفیت برایشان بسیار مهم است. یکی از مهمترین ویژگی های پارچه عدم تغییر رنگ و طول و عرض پارچه بعد از شستشو است که برای خریداران پارچه مانتویی بسیار اهمیت دارد. با توجه به اینکه ظاهر بانوان ارتباط بسیاری به پارچه مانتویی دارد، این مورد بسیار برای آنها با اهمیت است.

قیمت پارچه مانتویی

قیمت پارچه ماتویی بستگی به نوع پارچه دارد. همانطور که گفتیم با توحه به محل استفاده از مانتو می توانید توع پارچه و رنگ آن را مشخص کنیدو همچنین آب و هوا را باید در نظر بگیرید. شهرپارچه به شما بهترین قیمت پارچه مانتویی را ارائه می دهد و می توانید به سادگی بهترین کیفیت را با بهترین قیمت بخرید.

اتواع پارچه مانتویی

پارچه مانتویی ریون

ریون را می توان یکی از پرکاربردترین پارچه ها در تولید مانتو دانست. این پارچه دارای ضخامت کمی است و پارچه هایی نسبتا سبک هستند. این پارچه قیمت مناسبی درد و رنگ سرمه ای و مشکلی آن بسیار محبوب است. توجه داشته باشید که این پارچه به دلیل کشسان بودن برای مانتو های روزمره مناسب است ولی باید حواستان به جنس ریونی که میخورید باشد تا آب نرود!

پارچه مانتویی فاستونی

شهرپارچه بزرگترین ارائه دهنده پارچه فاستونی در ایران می باشد. این مجموعه تنوعی بی نظیر از پارچه فاستونی را در طرح ها و رنگ های مختلف به شما ارائه می دهد. اگر قصد خرید پارچه مانتویی با کیفیت بالا و قیمت مناسب را دارید، پارچه فاستونی یک انتخاب ایده ال برای شما است.

خرید پارچه فاستونی

پارچه لی

پارچه لی (جین / دنیم) یکی دیگر از پارچه های مناسب برای دوخت مانتو است. این پارچه به تازگی کاربرد زیادی در استفاده به عنوان پارچه مانتویی پیدا کرده است و بیشترین کاربرد آن نیز در دوخت مانتو جلو باز می باشد.

پارچه تترون

پارچه های تترون نیز برای دوخت مانتو به کار می روند و به عنوان یک پارپه مانتویی مناسب شناخته می شوند. شما می توانید تنوعی بالا از این محصول را در شهرپارچه پیدا کنید و به سادگی خرید اینترنتی پارچه مانتویی خود را پیدا کنید

خرید پارچه تترون

پارچه مانتویی ویسکوز

پارچه های ویکوز را می توان نوعی از پارچه های نخی دانست. این پارچه ها کشسان هستند و چروک پذیری کمی دارند. مانتو های دوخته شده با پارچه ویسکوز بیشتر مانتو های اداری و اسپرت هستند و بسیار برای مانتو های روزانه مناسب هستند.

پارچه جوت مانتویی

از پارچه حوت می توانید برای دوخت مانتو هایی بی نظیر استفاده کنید با این پارچه شما می توانید انواع مختلفی از مانتو را را برای کاربردهای متفاوت بدوزید و از آن لذت ببرید. 

خرید پارچه جوت

پارچه کرپ مانتویی

پارچه های کرپ از محبوب ترین پارچه ها هستند و مانتو های دوخته شده از این پارچه نیز بسیار محبوب هستند. شهرپارچه به شما امکان خید اینرتنتی پارچه کرپ با تنوعی بالا را می دهد. همچنین در صورتی که نیاز به دوخت مانتو داشته باشید می توانید از خیاط همراه شهرپارچه استفاده کنید تا خیاط به خانه شما فرستاده شود.

خرید اینترنتی پارچه کرپ

پارچه مانتویی لینن

پارچه لینن در دوخت مانتو های بهاری و تابستانی کاربردی است. این مانتو که پارچه آن جنسی کنفی مانند دارد را می تواند در هوای گرم بپوشید و از آن لذت ببرید. پارچه های لینن دارای تنوع بی نظیری هستند که می تواند آنها را در فروشگاه شهرپارچه ببینید و با بهترین قیمت اقدام به خرید پارچه لینن نمایید

خرید اینترنتی پارچه لینن

چرا از شهرپارچه خرید کنیم ؟

شهرپارچه خدماتی نوین در حوزه خرید اینترنتی پارچه به شما ارائه می دهد. خدماتی همچون خیاط همراه و پارچه نما که به شما کمک بسیاری می کنند تا خریدی ایده آل را تجربه کنید. تنوع و کیفیت بالا در کنار کیفیت عالی همگی تضمینی بر یا کیفیت بودن خرید شما هستند. تیم شهرپارچه همواره در تلاش است تا با ارائه خدماتی نوین و به روز، تجربه لذت بخش تری را از خرید اینترنتی به شما ارائه دهد.